לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

תביעת גירושין

תמונה של קו

היכן מתנהלת תביעת גירושין?

סמכות בלעדית לבית הדין הרבני

הסמכות הבלעדית לדון בענייני גירושין של בני זוג יהודים שהינם תושבי מדינת הינה בבית הדין הרבני. במקרים של זוגות בני אותו המין או נישואים שאחד מבני הזוג הינו בעל דת אחרת – יוכלו בני הזוג לפנות לניהול תביעת הגירושין בבית המשפט לענייני משפחה בהליך שנקרא התרת נישואין. לצד הסמכות הבלעדית המוקנית לבית הדין הרבני במקרים של גירושין בין בני זוג יהודים, יש לקחת בחשבון כי מלבד הגירושין עצמם וקבלת הגט, יש עוד מגוון סוגיות משפטיות נלוות לתביעת הגירושין. בסוגיות אלו קיימת סמכות מקבילה לבית הדין לענייני משפחה.

 

דיון בעניינים הנלווים לתביעת הגירושין והכרוכים בפירוד

כדי שתהיה לכם הזכות לבחור את הערכאה המתאימה לכם לדון בעניינים הנלווים לתביעת הגירושין , בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה, יש להזדרז להגיש ראשונים בקשה ליישוב סכסוך בבית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה. לאחר הגשת בקשה ליישוב סכסוך תחול תקופת עיכוב ההליכים(תקופה בה לא ניתן להגיש תביעות כלל אלא רק סעדים דחופים) ובסיומה תוכלו להגיש תביעותיכם בערכאה העדיפה עליכם.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

שימו לב – הגשת הבקשה ליישוב סכסוך לבית הדין הרבני או לבית משפט לענייני משפחה אין בה כדי להקנות סמכות למי מהערכאות. ויוסבר, גם אם תגישו ראשונים את הבקשה ליישוב סכסוך בבית הדין הרבני תוכלו לבחור בתום תקופת עיכוב ההליכים להגיש תביעותיכם בבית משפט לענייני משפחה ולא תהיו מחויבים להגיש התביעות לבית הדין הרבני בהכרח.

 

מהן העילות לתביעת גירושין?

כשמוגשת תביעת גירושין יש לציין את עילת הגירושין.

בין העילות המרכזיות הללו ניתן למנות:

  • עבירות הלכתיות שהאישה גרמה לבעלה לעבור עליהן
  • בגידה
  • סירוב לקיים יחסי אישות

עילות תביעת הגירושין יכולות להיות גם מצידה של האישה, בדרישה לכפות את הגירושין על בעלה. בין העילות הללו נמנות:

  • עקרות הנמשכת לפחות 10 שנים
  • סיבות הקשורות ביחסי אישות – היעדר אונות, סירוב לקיים יחסי אישות ועוד
  • מומים ומחלות אצל הבעל, שהאישה לא הייתה מודעת אליהם טרם הנישואים
  • אלימות במשפחה

 

הליך תביעת גירושין

  • הגשת תביעת גירושין – תביעת גירושין מוגשת כאמור בבית הדין הרבני לאחר תשלום אגרה ובאמצעות טופס תביעה ייעודי. אל הטופס יש לצרף מסמכים נלווים כמו תעודת זהות, כתובה ומסמכים נוספים לפי דרישת בית הדין הרבני.
  • דיון בבית הדין – דיון בבית הדין הרבני מתנהל על פי ההלכה היהודית ובפני שלושה דיינים. הנהלים הטכניים של אופן ניהול הדיון דומים לאופן בו מתנהלים דיונים משפטיים בבית המשפט האזרחי.
  • סידור הגט – עריכת הגט.
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד לענייני גירושין?

לתוצאות הליך הגירושין יש גם השלכות עתידיות מהותיות. בכדי לנהל את ההליך באופן המהיר והיעיל ביותר, תוך שמירה ודאגה לייצוג מלא של האינטרסים שלכם מול בן הזוג, כדאי שיהיה לצידכם עורך דין מומחה ומנוסה בתחום הגירושין.

 

אל תישארו לבד במערכה, פנו אל משרד עו"ד נועה כהן איפרח

תהליך הגירושין מתנהל בבית הדין הרבני, בעוד הנושאים הנלווים שיש להסדירם עם הפירוד יכולים להתנהל בבית הדין הרבני או בבית משפט לענייני משפחה. לאחר שבית הדין הרבני בחן את עילת תביעת הגירושין ונערך דיון בפני הדיינים ובני הזוג, יתקבל בסופו של תהליך גט המקנה תוקף לגירושין. בכדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולמצות את הזכויות שלכם בתהליך, פנו אל עורכת דין נועה איפרח כהן, שתפעל לסייע לכם וללוות אתכם במקצועיות וברגישות.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.