לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

צו הרחקה

תמונה של קו

איומים וניסיונות להלך אימים עלולים לפגוע בשגרת החיים הנורמטיבית שלנו ואף מהווים עבירה פלילית, בגינה ניתן להוציא צו הרחקה. תחת קטגוריית צו הרחקה ניתן למנות מספר צווים בעלי משמעויות שונות –  לפניכם ריכוז המידע החשוב בנושא.

 

מהו צו הרחקה?

לכל אדם קיימת הזכות לשמור על שגרת חיים נורמטיבית. ככל ושגרה זאת נפגעת על ידי אדם מסוים באמצעות התנהגות מטרידה ומאיימת (החוק מגדיר מספר התנהגויות מטרידות ומאיימות, כמו בילוש, נקיטת איומים, פגיעה בשם, פגיעה בחופש התנועה ועוד) – הרי שניתן להוציא צו הרחקה כנגד האדם המטריד.

 

את צווי ההרחקה ניתן לחלק ל-3 צווים עיקריים:

  • צו הרחקה נגד קרוב משפחה – תוקפו של צו זה נובע מחוק למניעת אלימות במשפחה והוא ניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה. צו הרחקה נגד קרוב משפחה כולל הסדרים מיוחדים כמו איסורים והוראות הנוגעים לשהייה באותה הדירה (גם אם יש למטריד זכויות בה) ועוד.
  • צו הרחקה כלפי אדם זר – תוקפו של צו זה נובע מחוק למניעת הטרדה מאיימת והוא ניתן מטעם בית משפט השלום.
  • צו הרחקה – קצין משטרה – ניתן לרוב לאחר הגשת תלונה במשטרה.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

כיצד מוציאים צו הרחקה?

צו הרחקה הוא צו זמני, הניתן לתקופה ראשונית הקבועה בחוק, והוא ניתן להארכה בהתאם לתנאים מסוימים. בכדי להוציא את צו ההרחקה נדרש להציג ראיות סבירות בנוגע להטרדה.

תהליך הוצאת הצו עצמו מתבצע באופן הבא:

  • הגשת בקשה למתן צו – את הבקשה לצו הרחקה יש להגיש בבית המשפט השלום או בבית המשפט לענייני משפחה (במקרים בהם הפוגע הוא בן משפחה). היא מוגשת באמצעות טופס ייעודי, בו יש למלא פרטים אישיים, פרטי המטריד ואת כל החומר והתיעוד הרלוונטי התומך בטענותיכם.
  • דיון בבית המשפט – בית המשפט ידון בבקשה להוצאת צו הרחקה, כשבסמכותו לתת צו זמני ללא נוכחות המטריד.
  • מתן צו הרחקה – בסיום הדיון, בית המשפט ימסור את החלטתו. ככל וניתן צו הרחקה, הרי שבמסגרתו ייאסר על המטריד ליצור קשר עם הנפגע בכל צורה שהיא ואף להימצא במרחק מסוים מהנפגע.
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

מה המשמעות של הוצאת "צו סרק"?

לעיתים, אנשים בוחרים להגיש בקשה לצווי הרחקה בקלות דעת ואף בכוונת מזיד, מתוך כוונה להצר את צעדיו של אדם אחר ולפגוע בו. כדאי לדעת כי בית המשפט נוטה להתייחס בחומרה לבקשות סרק כאלו, ופועל להטיל הוצאות משמעותיות כנגד מבקש הצו.

 

הוצאת צו הרחקה עם עו"ד מקצועי

להרגיש מוטרד או מאוים זו בהחלט תחושה לא נעימה. בכדי להשיב את תחושת הביטחון לחייכם, כדאי להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, שיסייע לכם להוציא צו הרחקה בתהליך מהיר ויעיל, ואף לבחון אפיקים משפטיים נוספים.

 

לסיכום

צו הרחקה נועד למנוע הטרדות ואיומים מצד גורמים שונים, לרבות בני משפחה. בכדי להוציא צו הרחקה, יש לפנות אל בית משפט השלום או אל בית המשפט לענייני משפחה בבקשה מתאימה. הדרך המומלצת והבטוחה ביותר להוציא צו הרחקה היא באמצעות משרד עו"ד מקצועי. במסגרת ניסיוננו רב השנים בתחום, משרד עו"ד נועה כהן איפרח ישמח להעניק לכם שירות מקיף ומקצועי.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.