לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

משמורת משותפת

תמונה של קו

חלוקת זמני שהות בין הילדים להוריהם היא אחת הסוגיות החשובות שיש להסדיר בעת פירוד. לעיתים מנהלים ההורים מלחמה עיקשת בבית המשפט או בבית הדין הרבני על מנת להגדיל את זמני השהות שלהם עם הילדים או לצמצם זמני השהות של הילדים עם ההורה האחר, ולעיתים מגיעים הצדדים לידי הסכמות בסוגיית חלוקת הזמן עם הילדים. מכל מקום לא יכולה להיות מחלוקת כי השאלה כיצד יחולקו זמני השהות של ההורים עם ילדיהם זו סוגיה חשובה ורגישה עבור ההורים.

 

המונח משמורת בוטל

לא משנה מהי חלוקת זמני השהות בין ההורים לילדיהם חשוב לדעת כי ברירת המחדל בהעדר החלטה משפטית אחרת היא כי להורים שניהם אחריות הורית משותפת לקבל יחד ובהסכמת שניהם החלטות מהותיות הקשורות לילדיהם. בעבר היה נהוג לנהל  מאבק עיקש על הגדרת ההורה המשמורן, אך כיום אין משתמשים יותר במונח משמורת ויש לדון אך ורק בסוגיית חלוקת זמני השהות.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

אז איך כדי לחלק את זמני השהות עם הילדים והאם חלוקת זמני שהות שווה, דהיינו משמורת משותפת, מטיבה עם הילדים?

על אף  האתגרים שעשויים להתעורר בחלוקת זמני השהות עם הילדים באופן שוויוני, למשמורת משותפת יתרונות רבים ומשמעותיים עבור הילדים וזאת לצד הקשיים.

לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

מהם השיקולים בקביעת משמורת משותפת?

קביעת חלוקת זמני שהות שוויוני בין ההורים לילדיהם מטרתה לשמור הן על זכויותיהם של כל אחד מההורים לקשר משמעותי עם ילדיו והן על רווחתם הנפשית של הילדים אשר יזכו לשני הורים מעורבים באופן המאפשר להם סביבה יציבה ובטוחה שהיא תולדה של קשר מיטבי ויציב עם שני הוריהם.

 

מה היתרון של משמורת משותפת?

פירוק התא המשפחתי כפי שהילדים מכירים אותו, עשוי בסבירות גבוהה לגרום למשבר רגשי וההבנה ששני הוריהם נוכחים פיזית ונפשית בחייהם ולא "נעלמים" להם  בשל הפירוד ביניהם היא חשובה כדי לסייע לילדכם להתמודד עם השינויים הנגרמים כתוצאה מהגירושין.

 

מתי משמורת משותפת היא נכונה לכם ומתי לא?

  • מערכת יחסית תקינה בין ההורים – במקרים בהם ההורים אינם מצליחים להגיע להסכמות בסוגיות מהותיות הקשורות בגידול ילדיהם והסכסוך ביניהם הינו בעצימות גבוהה, הגברת הממשק בין ההורים עשוי לפגוע בילדים החשופים חדשות לבקרים לסכסוך בין הוריהם. לכן לצורך קיום משמורת משותפת נדרשת מסוגלת של שני ההורים לטפל בילדיהם כראוי ומערכת יחסים תקינה של ההורים ושיתוף פעולה בין ההורים.

 

  • סמיכות מגורים – גם במקרים בהם ההורים אינם גרים בסמיכות אחד לשני משמורת משותפת עשויה שלא להטיב עם הילדים. כאשר סמיכות מגורים בין ההורים מאפשרת קיום משמורת משותפת באופן מיטבי בשל הסיבות הברורות מאליו שאין לטרטר את הילדים בין בתים שנמצאים במרחק שאינו סביר אחד מהשני ואף בשל הצורך לאפשר לילדים לקיים את שגרת יומם בקרבת המקום בו מתחנכים והסביבה החברתית שלהם.

 

ליווי מקצועי בתיווך הגירושין לילדים

בכל מקרה מומלץ לתווך את המצב החדש הן הגירושין והן המעבר מבית אחד מרכזי לשני בתים משמעותיים עבור הילדים בליווי איש מקצוע מתאים או באמצעות ליווי של מדריכת הורים. כאשר חשוב לטעת בילדים את התחושה ששני ההורים שם בשבילם חרף הגירושין ולתווך באופן מתאים מענה על שאלות שיתעוררו מצד הילדים באופן שיקדם תחושת בטחון ואהבה משני ההורים. משרד עו"ד נועה כהן איפרח ישמע לסייע ולהעניק לכם שירות משפטי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.