לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

ידועים בציבור

תמונה של קו

מי נחשבים לידועים בציבור?

יש חדש תחת השמש, ובעידן המודרני בו אנחנו חיים ניתן לראות יותר ויותר תאים משפחתיים מגוונים שאינם עולים בקנה אחד מודל המשפחה המסורתי. זוגות רבים בוחרים לא להינשא ולבחור במעמד של "ידועים בציבור". ידועים בציבור אלו הם בני זוג המנהלים תא משפחתי ללא חתונה, בין אם מבחירה אישית ובין אם בשל סירוב ההלכה היהודית לאפשר להם להינשא.

החוק בישראל מכיר במעמדם של זוגות לא נשואים כידועים בציבור, במידה ומתקיימים לגביהם מספר תנאים מרכזיים, המבוססים בעיקר על קיום משק בית משותף, וביניהם:

  • מגורים משותפים
  • קיום חיים משותפים בכוונה מפורשת להיחשב כידועים בציבור

 

ידועים בציבור – סוגיות משפטיות מרכזיות

מלבד ההגדרה המשפטית, מעמד ידועים בציבור כולל תחתיו מספר סוגיות משפטיות מעניינות וביניהן:

  • הסכמי חלוקת רכוש – מתוקף הכרתו של החוק בישראל במעמדם של זוגות ידועים בציבור, חלה עליהם חזקת שיתוף. על פי חזקה זו, ככל שצד אחד הוכיח כוונת שיתוף בנכס כלפי הצד השני, הרי שהצד השני יהיה זכאי לזכויות בנכס. בשל כך, הרבה מהידועים בציבור בוחרים לערוך חלוקת רכוש מפורטים, המגדירים בדיוק ובבירור את אופן חלוקת הרכוש במקרה של פרידה.
  • דמי מזונות – דמי מזונות לאישה ידועה בציבור מגיעים לה מתוקף פסיקת בית המשפט, ונובעים מכוח חובת תום הלב. על פי חובה זו, בני הזוג קשרו ברית זוגית ביניהם, ולפיכך, ככל שמתקיימת תלות כלכלית בבן הזוג, הרי שהאישה תהיה זכאית לקבלת דמי מזונות לתקופה קצובה או באופן חד פעמי.
  • צוואות וירושות – זוגות ידועים בציבור זכאים לרשת האחד את השני כמו זוגות נשואים, הן מתוקף יורשים על פי דין והן מתוקף יורשים על פי צוואה. עריכת צוואה מוקדמת היא צעד מומלץ תמיד, ובמיוחד במקרים של ידועים בציבור, מאחר ולעיתים תהליך הוכחת מעמד ידועים בציבור עשוי להיות מאתגר.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

ייעוץ משפטי עם עו"ד דיני משפחה

כפי שניתן לראות, מעמדם החוקי של ידועים בציבור כולל מגוון זכויות וחובות. בכדי לעמוד על טיבן ולהבטיח את שמירת מלוא הזכויות המגיעות לכם, הן מול משרדי הממשלה השונים והן מול בן הזוג – כדאי שתסתייעו בעזרה של עו"ד מומחה בתחום דיני המשפחה, שיכוון וילווה אתכם בכל נקודה בה מתעורר הצורך.

שירותיו של עורך דין דיני משפחה יבטיחו לכם שקט נפשי וודאות כלכלית, כך שתוכלו לנהל את מערכת היחסים שלכם ללא חששות מיותרים, ותוך שמירה מלאה על הזכויות המגיעות לכם.

לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

כוונו את הווייז למשרד עו"ד נועה כהן איפרח

ידועים בציבור הם בני זוג שאינם נשואים. מערכת המשפט בישראל מכירה במעמדם של ידועים בציבור ומקנה להם זכויות וחובות. יחד עם זאת, האתגר שבהוכחת מעמד ידועים בציבור  מוביל בני זוג ידועים בציבור להסדיר את מערכת היחסים ביניהם באופן משפטי למשל בניסוח הסכמי חיים משותפים, עריכת צוואה ועוד. בכדי להבטיח שמירה מלאה על הזכויות המגיעות לכם, מומלץ לפנות לשירותי עו"ד מומחה – במשרד עו"ד נועה כהן איפרח תקבלו את המענה המיטבי.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.