לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

הסכם גירושין

תמונה של קו

מהו הסכם גירושין?

תהליך גירושין הוא תהליך מורכב, הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית. בני הזוג שהחליטו על פירוק מערכת הנישואים, צריכים להתייחס למגוון סוגיות, כגון  חלוקת רכוש, דמי מזונות ועוד. עם זאת, תהליך הגירושין אינו חייב להיות מכוער ומלווה במחלוקות משפטיות. כשבני הזוג בוחרים להתגרש בהסכמה, הרי שהם יחתמו על הסכם גירושין, המסדיר את כל אותן הסוגיות הקשורות בסיום החיים המשותפים.

 

כיצד מאשרים את הסכם הגירושין?

בכדי לתקף את הסכם הגירושין ולהקנות לנו תוקף משפטי, על בני הזוג לאשר את הסכם הגירושין באמצעות אחת מהערכאות הבאות:

  • בית הדין לענייני משפחה – הגשת בקשה משותפת לאישור הסכם הגירושין בבית המשפט לענייני משפחה (אין נוסח מחייב) אליה יש לצרף עותק מהסכם הגירושין. הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה.
  • בית הדין הרבני – הגשת בקשה משותפת לאישור הסכם הגירושין בבית הדין הרבני  בצירוף עותק מהסכם הגירושין ומילוי טופס ייעודי לאישור הסכם הגירושין. הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

למה חשוב לעשות הסכם גירושין עם עורך דין מומחה?

הסכם גירושין מהווה חותמת סופית על  סיום החיים הזוגיים, ומאפשר סגירת מעגל של סוגיות שונות בהווה וכן בעתיד. משכך, חשוב ומומלץ לדאוג לניסוח הסכם הגירושין עם עורך דין מומחה ומנוסה בתחום, שיסייע לבני הזוג להגיע להסכמות נכונות ורחבות, תוך שמירה על האינטרסים שלהם, ובאופן שימנע השארת קצוות פתוחים ופתח למריבות ומחלוקות עתידיות.

 

האם ניתן לערער / לבטל הסכם גירושין?

לאחר אישור הסכם הגירושין, ההסכם מקבל תוקף של פסק דין וניתן יהיה לאכוף אותו מול כלל הגופים הרלוונטיים (הוצאה לפועל, ביטוח לאומי וכדומה). ניתן יהיה לשנות את ההסכם אך ורק בהסכמת שני הצדדים. היות והסכם הגירושין נחתם ואושר על ידי שני הצדדים, אפשרויות הערעור ו/או ביטול הסכם הגירושין הן נדירות במיוחד ויתקיימו רק במקרים בהם יוכח כי ההסכם נחתם בהטעיה, בתרמית, בכפייה או באופן שגורם לעושק של אחד הצדדים.

לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

האם בני זוג פרודים צריכים לערוך הסכם גירושין?

לא מעט אנשים נוטים לחשוב כי הסכם גירושין רלוונטי רק לזוגות שהתחתנו על פי ההלכה היהודית. למעשה, גם לבני זוג פרודים להם רכוש משותף או ילדים משותפים חשוב ומומלץ לערוך הסכם  פרידה שיסדיר באופן סופי את כלל הסוגיות הנוגעות לסיום החיים המשותפים, ואותו ניתן לאשר בבית המשפט ללא טקס הגירושין.

 

לסיכום

ההחלטה על סיום החיים המשותפים כרוכה בצורך להתייחס למגוון סוגיות הקשורות הן למצבנו הנוכחי והן למצבנו העתידי. בכדי להסדיר את הסוגיות הללו ולהימנע ממחלוקות משפטיות ומריבות מיותרות, יש לערוך הסכם גירושין מסודר ומנוסח היטב על ידי עורך דין מומחה בתחום. בסופו של תהליך ולאחר הגעה להבנות בין הצדדים, עורך הדין יפעל לאישור ההסכם מול בית הדין לענייני משפחה או בית הדין הרבני. משרד עורכת דין נועה כהן איפרח ישמח לסייע להעניק לכם שירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר בכל הקשור להסכם גירושין.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.