לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

הסדרי שהות

תמונה של קו

מלבד הפרידה עצמה, הליך הגירושין כולל התייחסות למגוון סוגיות נוספות. אחת המהותיות מביניהן היא כל נושא הסדרי השהות בין ההורים לילדיהם, אליהם ניתן להגיע בהסכמה הדדית או לאחר מאבקים משפטיים ממושכים.

 

מהם הסדרי שהות?

בני זוג שמחליטים להיפרד ולהתחיל בהליך הגירושין, צריכים לתת את הדעת על מגוון סוגיות הנוגעות לחייהם המשותפים – סוגיות העוסקות בעיקר בהיבט הכלכלי (חלוקת רכוש וקביעת דמי מזונות) וככל ולבני הזוג קיימים ילדים משותפים, הרי שעליהם להסדיר את מסגרת הטיפול בהם.

הסדרי השהות נקראו בעבר הסדרי ראייה. שינוי השם נבע מהרצון לשקף תפיסה מאוזנת ושוויונית ביחס למעמדם של ההורים בחיי ילדיהם. הסדרי שהות הם למעשה קביעת מסגרת הטיפול בילדים וחלוקת הזמנים בין ההורים, שיכולה להיות שוויונית או מצומצמת.

 

כיצד נקבעים הסדרי שהות?

הסדרי השהות נקבעים על פי עיקרון מנחה "טובת הילד" וזכותם של ההורים לקשר עם ילדיהם.

את העיקרון המנחה "טובת הילד" מקובל לבחון בעיקר כשמדובר בהסדרי שהות שנקבעו מכוח הכרעה שיפוטית (בית המשפט לענייני משפחה / בית הדין הרבני). ההכרעה תתבסס על הנסיבות הרלוונטיות לכל מקרה ועל המלצת פקידת הסעד, המגישה לערכאה המשפטית תסקיר סעד, הכולל המלצות לחלוקת זמני השהות והמסוגלות ההורית של כל אחד מהצדדים.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

על מה חשוב להקפיד כאשר עורכים הסכם הסדרי שהות?

כאשר עורכים הסכם הסדרי שהות, כדאי לקחת לשים דגש על מספר דברים:

  • קביעת זמנים מדויקים – בכדי להימנע ממצבים של ספקות ואי הסכמה, כדאי לקבוע מראש זמני שהות מוגדרים ומפורטים, הן מבחינת הימים (תוך התייחסות פרטנית לשבתות, מועדים וחופשות) והן מבחינת השעות.
  • מיקום איסוף הילדים – איסוף הילדים יכול להתבצע ישירות מהמוסד החינוכי בו הם לומדים או מביתה של האם. מאחר והאפשרות האחרונה לא תמיד נוחה ומסתדרת לשני הצדדים, יש להגדיר מראש את מיקום איסוף הילדים.
  • לינה – הסדרי שהות יכולים לכלול גם לינה של הילדים. במקרים כאלו מומלץ לציין במפורש האם אכן מדובר בהסכם הכולל לינה או לא.
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

האם ניתן לשנות הסדר שהות?

הסדרי שהות שנקבעו בנקודת זמן מסוימת לא בהכרח יתאימו לנקודת זמן אחרת. לפיכך, ניתן בהחלט לשנות את הסדרי השהות שנקבעו, הן אם נקבעו בהסכמה משותפת והן אם באמצעות ערכאה שיפוטית. בין הסיבות המרכזיות בגינן ניתן לשנות את זמני השהות נמנות: מעבר דירה, שינוי משמעותי בזמני העבודה, ועוד.

 

עורך דין דיני משפחה – להגיע להסדר השהות הטוב ביותר עבורכם

קביעת הסדרי שהות של הורים עם ילדיהם הוא אחד הנושאים המרכזיים אליהם יש להתייחס בהליך פירוד. בכדי להגיע להסדר אופטימלי, המביא לידי ביטוי את הצרכים והמטרות שלכם, תוך התחשבות ביכולות ובמסגרת הזמנים שלכם, וכמובן מעל הכל בטובת הילד – כדאי להיעזר בשירותיו של עו"ד דיני משפחה מומלץ.

אם אתם נמצאים בהליך פירוד ולכם ילדים משותפים ואתם מעוניינים לקבל ליווי מקצועי ואיכותי עד להגעה להסדר הטוב ביותר עבורכם, אתם מוזמנים לפנות למשרד עו"ד נועה כהן איפרח.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.