לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

הגדלת מזונות ילדים

תמונה של קו

קביעת דמי מזונות לילדים יכולה להיעשות במסגרת הסכם בין ההורים או בהחלטת בית המשפט, והכל בהתאם לצרכיהם הבסיסיים וההכרחיים של הילדים. עם זאת, לעיתים מתעורר הצורך בהגדלת מזונות לילדים – נציג כאן נקודות חשובות שיש לדעת בנושא.

 

מי זכאי לקבלת מזונות ילדים?

יש להדגיש חובת תשלום דמי מזונות קיימת גם כאשר הקטין נולד למערכת נישואים של הוריו ו/או מערכת יחסים של ידועים בציבור ו/או  מערכת יחסים זוגית ו/או  קיום יחסי מין באופן חד פעמי.

הורים מחויבים לכלכל ולזון את ילדיהם הקטינים. לפיכך חובת מזונות קטין שרירה וקיימת מעצם הקשר ההורי.

 

האם ניתן להגדיל את סכום המזונות?

בלא מעט מקרים מתעורר הצורך בהגדלת סכום המזונות. כדאי לדעת, כי ככל שיש לכך נסיבות מצדיקות, הרי שניתן ל הגיש תביעה להגדלת סכום המזונות שנקבעו בהחלטה שיפוטית או בהסכם בין הצדדים.

מהו שינוי נסיבות משמעותי לצורך ביסוס תביעה להגדלת מזונות – לדוגמה, שינוי משמעותי בהסדרי השהות לעומת המצב הקודם עשוי להקים עילה להגדלת דמי המזונות.

נתוני הפסיקה המעודכנים, מלמדים כי בתי המשפט מגלים גמישות והיענות חיובית להגדלת מזונות לילדים במקרים המתאימים.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

תהליך הגדלת מזונות ילדים – שלב אחרי שלב

תהליך הגשת תביעה להגדלת מזונות ילדים ראשיתה על פי רוב בהגשת בקשה ליישוב הסכסוך. הגשת בקשה ליישוב סכסוך ותקופת עיכוב ההליכים הקבועה בחוק נועדה ראשית על מנת לאפשר לצדדים להגיע להסכמות הדדיות בדרכי שלום וטרם הגשת תביעות משפטיות שניתן היה לייתר אותן בשיח. תהליך יישוב הסכסוך מתנהל ביחידת הסיוע. במידה וההליך לא צלח וחלפה תקופת עיכוב ההליכים, ניתן יהיה להגיש תביעה להגדלת מזונות ילדים.

לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

מהי הדרך המומלצת להגיש תביעת הגדלת מזונות ילדים?

על מנת להגיש תביעה להגדלת מזונות צריך להוכיח שינוי נסיבות משמעותי ו/או כי דמי המזונות המשולמים שנקבעו לקטינים בהסכם או בפסק דין אינם תואמים את צורכיהם הבסיסיים הריאליים של הקטינים. על מנת למקסם את סיכויי הצלחת התביעה שלכם, חשוב ומומלץ לפנות בהקדם לשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה בתחום דיני המשפחה, כך שתקבלו ליווי והכוונה לאורך כל התהליך, תוך שמירה ודאגה לזכויות והאינטרסים שלכם.

 

לסיכום

מזונות לילדים הם חובה חוקית המוטלת על ההורים, כשסכום המזונות נקבע בעיקר בהתאם לצרכי הילדים ותוך התחשבות במצבם הכלכלי של ההורים ובזמני השהות בין ההורים לילדיהם. במקרה בו חל שינוי משמעותי המצדיק העלאת מזונות הקטינים, ניתן יהיה להגיש תביעה להגדלת דמי המזונות.

במסגרת ניסיוננו רב השנים בתחום דיני משפחה, משרד עורכי דין נועה כהן איפרח כאן לרשותכם על מנת  לסייע לכם, לבחון את פרטי המקרה שלכם, ולבנות תיק ראיות שיבסס את עילת התביעה וישפר את סיכויי הצלחת התביעה שלכם.

תוכן עניינים
אולי יעניין אתכם גם...
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.