לוגו עורכת דין נועה כהן איפרח

מזונות אישה – מידע חיוני בנושא

תמונה של קו

מי זכאית לקבלת מזונות אישה?

על פי ההלכה היהודית, אישה זכאית לקבל דמי מזונות כל עוד היא נשואה לבעלה ועד למועד הגירושין בפועל או מתן פסק הדין לגירושין (לפי המועד המוקדם מביניהם).

 

מזונות אישה – באילו מקרים הבעל פטור?

במקרים מסוימים, הבעל יהיה פטור מתשלום מזונות אישה. בין המקרים הללו נמנים:

  • בגידה – אם הבעל יצליח להוכיח כי האישה בגדה בו, הרי שהוא יהיה פטור מתשלום מזונות לאישה. כדאי לדעת, כי בשל אופי המעשה, הנעשה לרוב בחדרי חדרים, לא פשוט להוכיח בצורה ברורה וחד משמעית את הבגידה. יש מצבים שבהם גם כשמתקיים מעשה כיעור (התנהגות לא הולמת של האישה עם גברים אחרים), הבעל יוכל לקבל פטור מתשלום מזונות.
  • סירוב לקיים יחסי אישות – סירוב לקיום יחסים עם הבעל ו/או עזיבת הבית ללא סיבה מוצדקת, מהווים אף הם סיבה מוצדקת לפטור ממזונות.
  • אישה המשתכרת שכר גבוה – כעיקרון, הכנסותיה של האישה יקוזזו מדמי המזונות שהושתו על הבעל, כך שבמקרה שהאישה משתכרת שכר גבוה, על פי רוב הבעל יקבל פטור מתשלום מזונות.

 

באנר לעורכת דין נועה כהן איפרח

 

כיצד קובעים את סכום מזונות האישה?

סכום מזונות האישה צריך לכלול את כל צרכיה, החל ממזון וביגוד, דרך הוצאות דיור ואחזקת הבית ועד לצרכים נשיים. מלבד צרכיה האישיים של האישה, גובה דמי המזונות נקבע גם לפי הכנסותיו של הבעל.

 

כיצד תובעים מזונות אישה?

תהליך מימוש הזכות לקבלת מזונות אישה כרוך בהגשת תביעת מזונות בערכאה המשפטית המתאימה (בית הדין הרבני או בית הדין לענייני משפחה) ובתשלום אגרה כקבוע בחוק.

לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם

 

מדוע חשוב שתיעזרי בעו"ד גירושין בתביעת מזונות אישה?

אחת מהדרכים המומלצות למקסם את סיכויי הצלחת התביעה שלך, היא להיעזר בשירותיו של משרד עו"ד מומחה בתחום הגירושין, שיבחן את פרטי המקרה ויסייע לך לגבש אסטרטגיה יעילה לקבלת דמי המזונות המגיעים לך, באופן המהיר והיעיל ביותר.

 

בכל סוגיית מזונות אישה, פני אל משרד עו"ד נועה כהן איפרח

מזונות אישה מגיעים לאישה הנמצאת בתהליך גירושין וזאת עד למועד הגירושין בפועל או מתן פסק הדין לגירושין. דמי המזונות נקבעים על פי מספר פרמטרים מרכזיים, השתכרות האישה, צרכי האישה ורמת החיים של האישה. חשוב לדעת – בעידן המודרני בו נשים עובדות ומשתכרות למחייתן, במרבית המקרים הבעל לא יחויב במזונות אישה. בכדי לבחון זכאותך למזונות אישה או להתגונן מתביעת מזונות אישה המוגשת כנגדך מומלץ לפנות בהקדם אל משרד עו"ד מקצועי. משרד עו"ד נועה כהן איפרח יטפלו בתביעתך במקצועיות וברגישות.

תוכן עניינים
לשיחת ייעוץ דיסקרטית השאירו פרטים ונחזור בהקדם
תמונה של קו
לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה
Open chat
היי, הגעתם למשרד עו"ד נועה כהן איפרח, אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.